Search

Sostinės senjorams – pasiūlymas stiprinti sveikatą ir rasti naują pomėgį

Updated: Sep 7, 2018


Įvertinusi Vilniuje gyvenančių pagyvenusio amžiaus žmonių aktyvumą ir siekdama suteikti jiems galimybę daugiau judėti, pažinti ir jaustis gerai, iniciatyvių žmonių grupė skelbia projektą, kurio metu keli šimtai senjorų nemokamai galės lankyti įvairius užsiėmimus.

Idėjos autorius Edgaras Staniškauskas sako, kad nuo šiandien iki pat lapkričio pabaigos žmonės galės lankyti dailės terapijos, sveikatos stiprinimo ir kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus. „Tikimės, kad vyresnio amžiaus vilniečiams tai bus prasmingo rudens pradžia ir jie noriai prisijungs prie iniciatyvos pasimokyti šio to naujo ir turiningai praleisti laiką su bendraminčiais. Mums pavyko ne tik rasti partnerius, kurie geranoriškai sutiko prisidėti, bet ir ypatingus užsiėmimų kuratorius – Dalią Michelevičiūtę, Liną Lianzbergį ir Kristiną Račkauskaitę“, – sako projekto vadovas E. Stanišauskas.


Anot jo, visa, ką senjorai turi padaryti, – jau nuo šiandien skambinti telefonu 8 60 336 266 arba rašyti elektroniniu paštu susitikim@susitikim.lt ir užsiregistruoti. Visus užsiėmimus dovanoja įmonė „Eurovaistinė“. Pasak bendrovės valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, neabejojama projekto verte ir tikimasi, kad prie panašių iniciatyvų norės prisijungti ir kiti miestai.


„Pasiteiravome visuomenės, ar jų artimi žmonės, senjorai gyvena aktyviai ir ar turi kokį nors hobį. Rezultatai maloniai nustebino – kas antras pagyvenęs žmogus turi bent po kelis mylimus aktyvius užsiėmimus – nuo gėlių auginimo sode, kojinių mezgimo iki fotografavimo, ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis ar net keliavimo po kalnus. Visa tai leidžia manyti, kad ir šio rudens projektas senjorams susilauks dėmesio, o kitais metais galbūt ir persikels į kitus miestus“, – teigia I. Damulienė.

Visi užsiėmimų kuratoriai nekantriai laukia grupių, su kuriomis teks dirbti. Scenos profesionalė, Lietuvos teatro ir kino aktorė bei šokėja D. Michelevičiūtė ves sveikatos stiprinimo užsiėmimus, garantuosiančius puikią savijautą ir geresnę nuotaiką.


Tapytojas, parodų kuratorius, Lietuvos edukologijos universiteto docentas L. Lianzbergis ves dailės terapijos užsiėmimus. Jų metu senjorai bus mokomi tapyti ant drobės naudojant įvairias technikas ir būdus, studijoje ir organizuojant plenerus – atvirame ore piešiant bei tapant iš natūros. Projekto pabaigoje bus organizuojama sukurtų darbų paroda.


Rankdarbių meistrė Kristina Račkauskaitė ves kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus, kurių metu senjorai dekoruos medžio dirbinius dekupažo technika, mokysis velti rankdarbius iš vilnos.

Pagrindinis projekto partneris: „Eurovaistinė“. Projekto partneriai: akių klinika „Lirema“ ir  Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto informaciniai partneriai: naujienų portalas 15min.lt, LRT, radijo stotis „Lietus“ ir žurnalas „60+“. Organizatoriai: VšĮ „Sėkmės idėja“ ir VšĮ „Azzara“.

© 2019 "Susitikim, mieli senjorai"

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now