Search

L. Liandzbergis: mieli senjorai, pradėti kurti niekada nevėlu


Keli šimtai projekto „Susitikim, mieli senjorai“ dalyvių jau tris mėnesius mokosi ne tik šokio žingsnių bei rankdarbių paslapčių, bet ir vis drąsiau į rankas paima teptuką bei dažus. Tapytojo Lino Liandzbergio teigimu, nors sostinėje gausu pramogų, svarbu, kad prasmingos laisvalaikio veiklos ir orus gyvenimas būtų lengvai prieinamas visoms kartoms, ypač senjorams.


„Vilniuje nestinga nemokamų renginių, tačiau projektas ne tik suteikia galimybę dalyvauti turiningoje veikloje, bet ir dovanoja neįkainojamas bendravimo akimirkas, kviečia susibičiuliauti“, – sako tapybos užsiėmimus projekto „Susitikim, mieli senjorai“ dalyviams vedęs menininkas.


Projekto lektoriaus L. Liandzbergio teigimu, į užsiėmimus senjorai pirmiausia susirenka kurti, išgyventi proceso malonumą, dirbtuvių metu vykstančios veiklos ir bendravimas jiems suteikia daug gerų emocijų. Tapyba, pasak menininko, leidžia projekto dalyviams laisvai improvizuoti drobėje, spalvomis perteikti savo vizijas, rasti patinkančius jų sąskambius.


„Džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti, bendrauti ir dalintis patirtimi su senjorais. Visi jie šviesūs ir drąsūs žmonės, žavintys savo nuoširdumu, atviru bendravimu, draugiškumu ir užsispyrimu, siekiant rezultato“, – projekto įspūdžiais dalinasi tapytojas.


„Užsikrėtę“ tapyba senjorai mokysis ir toliau


Nors daugelis užsiėmimų dalyvių lektoriui prisipažino, kad paskutinį kartą teptuką rankose laikė dar mokydamiesi mokykloje, dirbo darbus ir užsiėmė veikla, nesusijusia su daile, tačiau, pasak L. Liandzbergio, kiekvienam pavyko savaip atsiskleisti drobėje.


„Dalis senjorų, žinoma, drovėjosi, abejojo savo galimybėmis ir talentu, tačiau jau antro susitikimo metu buvo daug drąsesni ir baigdami darbą džiaugėsi rezultatais. Ne vienas dalyvis jau buvo numatęs, kur savo namuose pakabins paveikslą ar kam jį padovanos“, – apie senjorų drąsą kalba tapytojas.

Pasak menininko, vos keli dalyviai negrįžo į antrą tapybos pamoką pratęsti savo kūrinio, o daugelis lektoriui pasakojo, visą savaitę nekantriai laukę naujo susitikimo.


„Užsiėmimų metu iš senjorų išgirdau ne vieną pasakojimą, kad jie „užsikrėtė“ tapyba ir ruošiasi tapyti savarankiškai ar lankytis kitose dailės studijose“, – dalyvių entuziazmu džiaugiasi menininkas.

Save išmėginti drobėje – lyg žengti pirmą žingsnį


L. Liandzbergio teigimu, kiekvieno senjoro noras kurti ir priežastys išbandyti ką nors naujo savo gyvenime unikalios.


„Kai kurie dalyviai norėjo pratęsti tėvų kūrybą ir palyginti ją su saviške, kiti buvo įkvėpti savo vaikų laimėjimų, kai kurie atėjo tiesiog pailsėti nuo slegiančių rūpesčių ir bėdų, bet abejingų kūrybai nebuvo“, – sako tapytojas.


Vis dar dvejojantiems, ar tapybą verta išmėginti tiems, kurie dešimtmečius rankose nelaikė teptuko, lektorius atskleidžia, jog kūryba, visų pirma, yra pagrįsta emocijomis, vizijomis, patirtimi, aistra kurti, ir tik jos dalelę sudaro gebėjimai bei įgūdžiai.


„Dalyvavimas tokiame projekte yra kaip pirmas žingsnis – svarbiausia jį žengti, net ir kaustant baimei. Galimybė drobėje sukurti savo vaizdus ir nuotaikas – didelis malonumas, suteikiantis tik šviesias emocijas, o pradėti niekada nevėlu. Projekto dalyvių darbai – geriausias to įrodymas“, – teigia L. Liandzbergis.


Pagrindinis projekto partneris: „Eurovaistinė“. Projekto partneriai: akių klinika „Lirema“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto informaciniai partneriai: naujienų portalas 15min.lt, LRT, radijo stotis „Lietus“ ir žurnalas „60+“. Organizatoriai: VšĮ „Sėkmės idėja“ ir VšĮ „Azzara“.

© 2019 "Susitikim, mieli senjorai"

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now